Just nu har vi Helejna Larsson från Sport Communication som föreläsare i kursen marknadskommunikation där vi arbetar bland annat med våra personliga varumärken. Här ovanför ser ni mina o drömmar formen av en mood board.
Jag har valt ut och skrivit ner ett gäng viktiga mål, tankar och drömmar och sen bakat ihop dom till den här bilden.
Vilka tror du att det är? Vad tror du att dom står för?
Att skapa en mood board för sig själv skapar en bra möjlighet att visualisera sina drömmar och skapa en skön bild av sina egna tankar.
I övrigt så går det just nu framåt i 200 km/h med mitt lajvkonvent Prolog | 2009. Nu är det mindre än en månad kvar och jag Miriam och Martin är väldigt taggade på att se alla 200 deltgarare samlas den första dagen. Konventet är fullsatt och programmet är tjockt av programpunkter. Det här kan gå riktigt bra.
Vi kommer på Prolog | 2009 ha en besöksdag på lördagen den 28/2 mellan 14:00 och 18:00. Då kommer folk som är nyfikna på lajvhobbyn bland annat kunna titta på en utställning om lajv, lyssna på Karl “Barda-Karl” Ytterberg prata om varför man ska lajva och se filmer från lajv. Konvent hålls på Culturen i Västerås. Välkomna!
Reblogged this on Romy Foods Sverige and commented:
Ett sånt här moodboard måste man kolla på ibland när man är lite pumsen en måndag 🙂